Cogmed QM - Dospělí
Cogmed RM - Školní věk
Cogmed JM - Předškolní věk

Produkty

produkty3 verze programu odlišené designem a náročností - pro předškolní i školní děti a pro dospělé.

Více informací...

Výzkum

vyzkumProgram byl vytvořen na Stockholmské univerzitě a jeho využití a efektivita se dále ověřuje výzkumem.

Více informací...

Efekty tréninku

efektyZlepšení pozornosti, schopnosti soustředit se a nenechat se rozrušit. Významné snížení symptomy ADHD 

Více informací...

Ukázka programu pro děti (1)

Ukázka programu pro děti (2)

Ukázka programu pro dospělé

Demo verze Cogmedu

Kliknutím zde se Vám zobrazí demoverze programu Cogmed. Hodně štěstí při hře!!! Instrukce jsou v angličtině. Můžete si vybrat mezi verzí pro předškolní děti (Cogmed JM), školáky (Cogmed RM) a pro dospělé (Cogmed QM). Plná verze programu je delší a pamatuje si Vaše předešlé výkony a dle toho přizpůsobuje náročnost. V plné verzi máte rovněž přístup na Cogmed training web, kde můžete sledovat statistiky svých výkonů a především máte podporu certifikovaného trenéra.

Cogmed trénink pracovní paměti

Cogmed je komplexní pětitýdenní program podobný počítačové hře, který napomáhá dětem i dospělým s deficity pozornosti tím, že tréninkem zvyšuje kapacitu jejich pracovní paměti

 

Je určen dětem s ADHD (poruchou pozornosti s hyperaktivitou, dle staršího označní LMD – lehká mozková dysfunkce), lidem po mozkových traumatech, manažerům či obecně lidem, kteří potřebují zvýšit kapacitu pozornosti. Program byl vynalezen na Stockholmské Karolinska Institutet a je podložen množstvím vědeckých studií.

Oproti konkurenčním programům vznikl Cogmed původně jako univerzitní výzkumný projekt, až po prokázání jeho efektivity začal být distribuován v rámci sítě specialistů - psychiatrů, psychologů a pedagogů.

Ve srovnání s konkurenčními programy (emWawe, Lumosity, BrainHQ, atd.) byl Cogmed uživateli dle nezávislé studie SharpBrains z roku 2013 nejlépe hodnocen v žebříčku "Pozoruji požadované změny" a v poměru cena/výkon!

 

Kompletní Cogmed trénink pracovní paměti zahrnuje:

 

  • Úvodní rozhovor
  • První sezení
  • Pět týdnů tréninku s týdenními telefonickými konzultacemi trenéra
  • Shrnující sezení
  • Přešetření po 6 měsících
  • Přístup na tréninkový web Cogmedu
  • 12 měsíční kondiční trénink

 

Tuto péči mohou poskytovat pouze specialisté na problematiku pozornosti, kteří jsou akreditováni Cogmedem.

 

Počítačový trénink pracovní paměti probíhá doma za použití domácího počítače, není potřeba osobních návštěv v ordinaci. Trenér, uživatel i jeho rodiče mají okamžité informace o průběhu tréninku pomocí internetu.

 

Program se neustále přizpůsobuje výkonu uživatele. Tím je dosaženo maximálního efektu tréninku. Uživatel nemůže být při tréninku přetížen nebo naopak odrazen opakovanými neúspěchy.

 

Trénink je rozložen na 25 sezení po 30 - 40 minutách odtrénovaných během 5 týdnů. Poté následuje nutný odpočinek, po němž může uživatel dále trénovat po celý rok kondiční verzi programu.

 

Každý uživatel má svého trenéra Cogmedu, který jeho trénink vede, sleduje výsledky, podporuje a motivuje ho. Tímto trenérem je vždy odborník, ať už psychiatr, psycholog nebo pedagog.

 

Uživatel se svou rodinou a ve spolupráci s trenérem si předem sestaví individuální harmonogram tréninku. Cogmed umožňuje široké možnosti přizpůsobení individuálním potřebám uživatele.

 

Tréninkový web Cogmedu umožňuje uživatelům průběžně sledovat výsledky a vývoj jejich tréninku.

 

Kondičním tréninkem Cogmedu si uživatel svou dosaženou kapacitu dále zdokonalí a potvrdí si, že dosažené výsledky přetrvávají i po delší dobu.

Další zdroje informací

Web společnosti Cogmed

Kanál videí Cogmed na youtube.

Další informace v češtině na webu Centra duševního zdraví Jeseník.

Je nepozorný, zlobí, vyrušuje. Článek M. Novotného v Psychologie Dnes XI/2011

Haase, Novotný - Abstrakt v časopisu Psychiatrie, Supplementum 1

Beseda s prim. MUDr. Novotným o Cogmedu na České televizi v 5 částech (vyberte Beseda: Co jsem to vlastně chtěl?)

cogmedlogo web

Joomla Templates - by Joomlage.com